Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Hoxter

Firma HOXTER prowadzi działalność w zakresie rozwoju i produkcji nowoczesnego ogrzewania wnętrz. Jest jednym z czołowych producentów w branży ogrzewania ekologicznego. Jej produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania, zaawansowanym poziomem technologii i nowoczesnym wyglądem.
Wkłady kominkowe przeznaczone są do systemów wodnych, powietrznych i akumulacyjnych. Bardzo dobrze współgrają z KMS-ami i krążkami firmy ORTNER oraz kształtkami cugowymi firmy RATH.

ZALETY WKŁADÓW KOMINKOWYCH HOXTER:

Komfort czystej szyby

System do doprowadzania powietrza spalania jest tak skonstruowany, że powietrze wprowadzone do paleniska nawiewane jest na szybę, tworząc prąd, który odprowadza sadzę i kurz z powrotem do paleniska. Na czystą szybę, wpływa także wilgotność spalanego drewna, ciąg kominowy i sterowanie dopływem powietrza.

Podwójne przeszklenie

Dzięki zastosowaniu podwójnego przeszklenia cechy izolacyjne drzwiczek zostały znacząco polepszone tak, że ilość ciepła promieniującego przez drzwiczki do pomieszczenia została zredukowana.

 

Mechanizm drzwiczek otwieranych do góry

Łatwe użytkowanie i ciche otwieranie drzwiczek podnoszonych do góry zapewnia dobrze przemyślany mechanizm, który sprawdza się przy wysokich temperaturach do 350 °C troszczą się, o to ogniotrwałe łożyska poruszające się, w profilach ze stali szlachetnej.

Stabilny profil drzwiczek

Specjalnie skonstruowany profil drzwiowy ze stali o grubości 2,5 mm gwarantuje stabilność drzwiczek w codziennym użytkowaniu.

Łatwa obsługa

Forma elementów obsługujących wkład została tak skonstruowana, że te, które są w użyciu są naturalnie schładzane. Efekt schłodzenia wzmocniono dzięki użyciu odpowiednich materiałów, jak np. stal szlachetna.

Drzwiczki narożne z podwójnym przeszkleniem

Takie innowacyjne rozwiązanie daje większy wachlarz wyboru przy przeszkleniu narożnym w pomieszczeniach o mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym. Zarówno zewnętrzna jak i wewnętrzna szyba są zagięte w narożnikach, przez co przestrzeń miedzy szybami pozostaje szczelna i nie powstają w niej żadne zanieczyszczenia.

Wyższe temperatury w palenisku

Podwójne przeszklenie posiada lepsze zdolności izolacyjne, które prowadzą do podwyższenia temperatury w palenisku

Dystrybucja gorącego powietrza

Gorące powietrze jest odprowadzane przez przewody rurowe i służy do ogrzewania pozostałych pomieszczeń. Ogrzewanie pomieszczenia z kominkiem można wiec zmniejszyć wyłącznie do ciepła promieniującego przez szybę.

 

Wydajne spalanie i mała ilość popiołu

Materiał opałowy wypala się, aż do najdrobniejszego popiołu, tak że cała energia cieplna zostaje wykorzystana. Mała ilość drobnego popiołu w komorze spalania sprzyja czystemu spalaniu i umożliwia utrzymanie szyby w czystości.

Tylne przykładanie

Zaletą tylnego przykładania jest praktyczna obsługa paleniska. Drzwi te służą tylko do załadunku drewna z przedpokoju lub pomieszczenia technicznego i są tak skonstruowane, że nie widać ich przez przednią szybę.

KATALOG PRODUKTÓW HOXTER - pdf


 

 

| 1 | 2 | Następna » rekordów: 18, strona 1 z 2
Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 20713471, ilość osób online: 23