Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 4/14

Opis produktu:

Współpraca z rekuperacją (wentylacją mechaniczną) – cały korpus naszego kominka jest szczelny, powietrze do spalania pobiera z zewnątrz budynku co pozwala na współpracę wkładu z rekuperacją (wentylacją mechaniczną)

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, zatrzymuje energię w komorze spalania przez dłuższy czas. Zwiększa efektywność procesu spalania, a przy tym pomaga zachować szybę w czystości. Deflektor został wykonany z bardzo dobrej jakości tworzywa, które zostało zaprojektowane w naszej firmie, przez naszych technologów. Warto przeczytać o nim więcej – Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – nasze wkłady serii Dragon to produkty typu paleniska bezrusztowego. W dolnej części fasady znajdziesz cięgło, za pomocą którego można bardzo szybko i skutecznie zmieniać kierunek i siłę dostarczanego do wkładu powietrza. W ten sposób można sprawnie regulować proces spalania. Powietrze będzie dostarczane w zależności od nastawy na poszczególne części komory: szybę, palenisko, dopalanie spalin.

System czystej szyby – prezentowany wkład Dragon 4/14 kW, podobnie jak pozostałe z serii Dragon został stworzony z wykorzystaniem autorskiego systemu zabezpieczającego szybę przed zabrudzeniami. Działa on na takiej zasadzie, że pozwala dostarczać powietrze z wykorzystaniem specjalnych strumienic, które zainstalowane zostały w górnej części fasady. Operując opisanym wcześniej cięgłem można ustawić powietrze skierowane wyłącznie na szybę – to ochroni ja przed zabrudzeniami. W zachowaniu czystości pomaga również ceramiczny deflektor, który jest na wyposażeniu każdego kominka z serii Dragon.

Podwójna szyba – zastosowanie podwójnej szyby niesie wiele korzyści, co do których wielu Klientów nie zdaje sobie sprawy. To nie tylko utrzymanie się efektu czystej szyby, lecz również, a może przede wszystkim akumulacja ciepła wewnątrz kominka – a więc mniejsza jego emisja na zewnątrz. Ma to szczególne zastosowanie w niewielkich salonach lub w pomieszczeniach gdzie blisko kominka ustawione są meble czy telewizor. Dodatkowo w systemach „ciepłych zabudów” podwójna szyba pozwala zakumulować dodatkową energię, której więcej trafa do masy akumulacyjnej. Więcej przydatnych informacji dotyczących ciepłej zabudowy znajdziesz tutaj: ciepłe zabudowy.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – wnętrze kominków zostało wyłożone płytami z okładzin dostępnych w dwóch rodzajach. W wersji podstawowej proponujemy okładzinę z szamotu, a w wersji dodatkowej możemy wybrać ceramikę Refrabox. Szamot to powszechnie stosowany, popularny materiał. Dobrze kumuluje ciepło i pełni rolę ochrony dla stalowego korpusu. Podczas procesu spalania płyty szamotowe w sposób skuteczny kumulują otrzymaną energię, która oddawana jest do otoczenia po zakończeniu palenia. Szamot pełni zatem skuteczną rolę optymalizatora procesu spalania, dogrzewa odpowiednio komorę i pomaga w całkowitym spaleniu gazów.

Poza szamotem możemy wybrać również przedstawione uprzednio ceramikę Refrabox. Jest lepsza od szamotu ze względu na większą wytrzymałość. Ściany boczne kominka wykonane z tego materiału są solidniejsze od szamotu i lepiej znoszą gwałtowne zmiany temperatur. Tych z Państwa, których zainteresowała ceramika Refrabox zapraszamy tutaj: ceramika Refrabox.

Szeroki wachlarz zastosowań – zaletą kominków serii Dragon jest ich szerokie zastosowanie. Można bowiem korzystać z nich okazjonalnie – jako element, rekreacyjny, do weekendowego i sporadycznego użytkowania. Można również traktować go jako narzędzie, za pomocą którego skutecznie ogrzać można dom czy mieszkanie. Dlatego właśnie nasz wkład świetnie sprawdzi się w ciepłej zabudowie (więcej: ciepłe zabudowy) jak i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkład ten wyposażony został w specjalny kolektor, dzięki któremu mamy możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Aby instalacja była jeszcze prostsza umożliwiliśmy wpięcie do kolektora od trzech stron – z lewej, prawej oraz od tyłu. Dwie pozostałe trzeba zaślepić.

Płotek ochronny – zadaniem płotka ochronnego jest zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem. To prosty, ale przydatny element wyposażenia.

Dane techniczne:

Moc grzewcza [kw] 14
Szyba zwykła [mm] płaska 600 x 350
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 670 x 430
Wysokość wkładu [mm] 1100
Szerokość wkładu [mm] 736
Głębokość wkładu [mm] 495
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 250 - 400
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 5
Ciężar [kg] 167
Średnica komina [mm] 200

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21187193, ilość osób online: 33