Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 4/16

Opis produktu:

 

Współpraca z rekuperacją – cały korpus wkładu jest szczelny a powietrze do spalania pobierane jest z zewnątrz budynku. Dlatego nasz wkład bez żadnych trudności sprawdzi się w pomieszczeniach z rekuperacją.

Ceramiczny deflektor – element, który dopala spaliny, gromadzi większą ilość ciepła w komorze, a przy tym dba o to, aby szyby Twojego wkładu były zawsze czyste. Optymalizuje dodatkowo procesy spalania. Został on wykonany z bardzo trwałego tworzywa, które zostało przygotowane i opracowane przez naszych technologów. Więcej na temat samego tworzywa można znaleźć tutaj: Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkłady z serii Dragon to wkłady typu paleniska bezrusztowego. Taka konstrukcja pozwala za pomocą cięgła znajdującego się w dolnej części fasady regulować ilość oraz kierunek dostarczanego do wewnątrz powietrza (szyba-palenisko, szyba). Dzięki temu możemy skutecznie wpływać na spalanie drewna w kominku i jego szybkość.

System czystej szyby – wkład Dragon 4 16 kW analogicznie jak pozostałe produkty z tej serii został wyposażony w autorski system zabezpieczający szybę przed zabrudzeniem. System ten opiera się o możliwość skierowania powietrza (za pomocą wcześniej opisanego cięgła) prosto na szybę tworząc swojego rodzaju kurtynę powietrzną która nie pozwala spalinom na kontakt z szybą. Dodatkowym wsparciem dla zachowania czystej szyby jest ceramiczny deflektor opisany w odrębnym podpunkcie.

Podwójna szyba – montaż podwójnej szyby nie zawsze jest konieczny, jednak warto wiedzieć kiedy niesie ze sobą wiele korzyści. Na pewno warto się nad nim zastanowić w przypadku gdy kominek zamontowany mamy blisko mebli, telewizora czy innych urządzeń RTV. Wówczas podwójna szyba może okazać się niezbędna, ponieważ znacząco ogranicza ona emisję ciepła na zewnątrz. Dodatkowo powinno się ją zamontować w przypadku montażu kominka w systemie „ciepłej zabudowy”, ponieważ pozwala ona zwiększyć kumulowaną energię przekazywaną następnie do masy akumulacyjnej. Więcej na temat „ciepłej zabudowy” znajdziesz pod linkiem: ciepłe zabudowy.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – kominki wewnątrz wyłożone są dwoma rodzajami okładziny: szamotem lub ceramiką Refrabox. Wariant podstawowy kominka Dragon posiada płyty szamotowe, które cechują się dobrą kumulacją energii i dobrą ochroną  stalowego korpusu. Gdy w kominku dochodzi do procesu spalania, płyty kumulują energię cieplną aby oddać ją kiedy w kominku wygaśnie. Wkład po wygaśnięciu pozostaje jeszcze długo ciepły. Zaletami płyt szamotowych w kominkach jest przede wszystkim dobre oddziaływanie na proces spalania. Przejawia się to w znakomitym dogrzewaniu komory i w spaleniu wszystkich gazów znajdujących się w środku.

Drugim rodzajem płyt wewnątrz kominka może być ceramika Refrabox. Cechuje się tymi samymi właściwościami co szamot, jednak parametry poszczególnych są wyższe niż w przypadku tego pierwszego. Refrabox lepiej akumuluje ciepło i przekazuje je do otoczenia oraz jest znacznie bardziej wytrzymała jako materiał od szamotu. Ceramika Refrabox jest bardziej odporny na wahania temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani poznaniem więcej informacji na temat ceramiki Refrabox, to zapraszamy tutaj: ceramika Refrabox.

Szeroki wachlarz zastosowań – seria Dragon to produkty o wszechstronnym zastosowaniu. Mogą one służyć zarówno jako dodatkowy element zwiększający przytulność domu, jak i narzędzia, za pomocą którego dostarczyć można ciepło wszystkim domownikom. Wkłady te stosowane mogą być więc w tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej jak i w przypadku ciepłej zabudowy.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkład ten wyposażyliśmy w kolektor, za pomocą którego w łatwy sposób doprowadzisz do niego powietrze z zewnątrz budynku. Proces instalacji uprościliśmy do minimum dając możliwość wykonania wpięcia do kolektora od trzech stron – z prawa, lewa, od tyłu (niewykorzystane możliwości należy zaślepić).

Płotek ochronny – niezwykle prosty w montażu, zalecany w celu zabezpieczenia szyby przed zniszczeniem.

Dane techniczne:

 

Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] płaska 600 x 350
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 670 x 430
Wysokość wkładu [mm] 1100
Szerokość wkładu [mm] 736
Głębokość wkładu [mm] 565
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 250 - 400
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 5
Ciężar [kg] 182
Średnica komina [mm] 200

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21189500, ilość osób online: 40