Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 8

Opis produktu:

 

Współpraca z wentylacją mechaniczną – wkład może bez problemu współpracować z systemem rekuperacji (wentylacji mechanicznej). Zawdzięcza to szczelności komory spalania i możliwości pobierania powietrza z poza budynku.

Ceramiczny deflektor – pomaga w utrzymaniu  większej temperatury w komorze, katalizuje, dopala spaliny. Zwiększa efektywność całego procesu spalania. Dodatkowo pozwala zachować czystą szybę wkładu. Został wykonany niezwykle starannie, z wykorzystaniem wysokiej jakości ceramiki ogniotrwałej opracowanej w naszej firmie. Więcej na jego temat znajdziesz tutaj: ceramika Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – bezrusztowa konstrukcja paleniska pozwala na pełną kontrolę procesu spalania i jego szybkości. Dzięki specjalnym strumienicom to my decydujemy do której części komory ma zostać podane powietrze. Regulacja jest bardzo prosta i polega na przesunięciu suwaka znajdującego się w centralnej części frontu w lewo lub prawo. Każdy ruch zmienia ilość powietrza kierowanego na szybę lub palenisko.

System czystej szyby – podobnie jak pozostałe wkłady tej serii również i ten został wyposażony w nasz autorski system, który zabezpieczy szybę kominka przed zabrudzeniami. Dostarczane do kominka powietrze wlatuje przez specjalne strumienice zainstalowane na górnej części fasady. Za pomocą wcześniej opisywanego cięgła powietrze podczas spalania dostarczane jest wprost na szybę czego efektem jest wytworzenie tak zwanej kurtyny powietrznej. Kurtyna oddziela dym od powierzchni szyby dzięki czemu ma ona szansę pozostać czysta przez długi czas. Dodatkowo wkład wyposażony jest (jak cała seria Dragon) w ceramiczny deflektor, który podnosząc temperaturę w komorze również nie pozwala na osiadanie na niej substancji smolistych.

Podwójna szyba – w serii tej możemy zamontować dodatkową szybę, która pozytywnie wpływa na użytkowanie całego kominka. Przede wszystkim pozwala ograniczyć emisję ciepła na zewnątrz. Jest to szczególnie polecane w przypadku małych salonów oraz pomieszczeń, w których blisko kominka zlokalizowane są meble, sprzęt RTV czy inne przedmioty codziennego użytku. Warto wówczas ograniczyć emisję ciepła. W przypadku „ciepłej zabudowy” jest to niemal konieczność, ponieważ dzięki podwójnej szybie mamy możliwość akumulować dodatkową energię, która trafi do masy akumulacyjnej. Więcej na temat „ciepłej zabudowy” znajdziesz tutaj: Unico do ciepłej zabudowy.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – do wyboru mamy dwa rodzaje okładzin: w wersji podstawowej szamot lub dodatkowo ceramika typu Refrabox. Płyty szamotowe wyróżniają się bardzo dobrą kumulacją energii, przy świetnej ochronie stalowego korpusu. Gdy w kominku zachodzi proces spalania płyty szamotowe bardzo dobrze kumulują otrzymaną energię, która zostanie oddana do otoczenia po zakończeniu palenia. Ten popularny materiał uznawany jest za świetnego optymalizatora procesu spalania, gdyż dogrzewa komorę, pomagając w dopaleniu wszystkich gazów. Oprócz szamotu do wyboru mamy również ceramikę typu Refrabox. Posiada ona takie same właściwości termiczne jak szamot, a nawet i lepsze (potrafi magazynować więcej ciepła podczas spalania.). Ponadto Refrabox jest znacznie bardziej odporny na urazy mechaniczne. Ściany wykonane z tego materiału są odporniejsze na uderzenia i szybciej przenoszą energię. Więcej informacji na temat tej ceramiki znajdziecie Państwo ceramika Refrabox.

Szeroki wachlarz zastosowań – nasze wkłady to produkty bardzo uniwersalne. Stworzyliśmy je z myślą o osobach, które kominek chcą wykorzystywać w celach relaksacyjnych, rekreacyjnych, jak również dla osób, które używać go będą na co dzień do ogrzania wszystkich domowników. Dlatego też wkłady można bez obaw używać zarówno w ciepłej zabudowie (więcej pod linkiem) jak i w tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – dzięki kolektorowi, który montujemy fabrycznie do każdego wkładu istnieje możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Dodatkowo dla podwyższenia wygody podczas instalacji umożliwiliśmy wpięcie do kolektora od trzech stron – z lewa, prawa oraz od tyłu (niewykorzystane miejsca na podpięcia należy zaślepić).

Płotek ochronny – prosty i łatwy element wyposażenia, który pełni jednak ważną funkcję – zabezpiecza szybę przed ewentualnym uszkodzeniem spadającym polanem.

 

Dane techniczne:

 

Moc grzewcza [kw] 10
Szyba zwykła [mm] płaska 310 x 410
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 380 x 475
Wysokość wkładu [mm] 1005
Szerokość wkładu [mm] 445
Głębokość wkładu [mm] 508
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 150 - 300
Średnie zużycie opału max [kg/h] 2 -3
Ciężar [kg] 117
Średnica komina [mm] 180

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21188165, ilość osób online: 35