Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 4B

Opis produktu:

 

Współpraca z wentylacją mechaniczną (rekuperacją) – Szczelna komora i możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz to dwa kluczowe elementy niezbędne do funkcjonowania wkładu kominkowego w pomieszczeniu z rekuperacją. Wszystkie wkłady Dragon spełniają te kryteria i mogą być bez obaw montowane do współpracy z wentylacją mechaniczną.

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, wydłuża ich drogę i jednocześnie dba o aspekty wizualne – pomaga utrzymać szybę w czystości. Ważną cechą deflektora jest fakt, że pomaga on w zachowaniu ciepła w komorze oraz zwiększa efektywność procesu spalania. Deflaktor został zaprojektowany przez technologów firmy Unico i wykonany jest z bardzo dobrej jakości ceramiki, o którym więcej można przeczytać pod tym linkiem: Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – wkłady Dragon to paleniska bezrusztowe. Regulacja stopnia spalania w tym wypadku jest bardzo prosta. Należy zlokalizować cięgło, które znajduje się w dolnej części fasady, a następnie przesuwając nim obserwować jak zmienia się płomień. Regulacja jest precyzyjna, dzięki czemu bez trudu można osiągnąć zamierzony cel – przyśpieszenie spalania i wzrost płomienia lub cieszenie się widokiem spokojnych płomieni.

System czystej szyby – czysta szyba kominka jest często marzeniem każdej pani domu. Z naszym autorskim systemem zabezpieczającym szybę przed zabrudzeniami jest to możliwe – bez najmniejszego wysiłku! Nasz system działa na takiej zasadzie, że pozwala wtłoczyć powietrze do Twojego kominka za pomocą specjalnych strumienic zainstalowanych w górnej części fasady. W ten sposób powietrze kierowane jest na szybę tworząc kurtynę powietrzną i uniemożliwiając spalinom osiadanie na szybie. Dodatkowo wkład wyposażony jest w ceramiczny deflektor, który również pomaga utrzymać szybę w czystości poprzez podnoszenie temperatury w komorze i lepsze dopalanie gazów.

Podwójna szyba – opisywany wkład możemy wyposażyć w podwójną szybę. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że pozwala utrzymać czystość wspomnianej szyby oraz zmniejsza promieniowanie ciepła na zewnątrz. Jest to wskazane szczególnie wtedy gdy w pobliżu kominka ustawione mamy meble lub sprzęt RTV. Dodatkowo jeśli korzystamy z „ciepłej zabudowy” to musimy być świadomi tego, że dodatkowa szyba to również dodatkowa energia, która zostanie przekazana do masy akumulacyjnej. Więcej na temat samej „ciepłej zabudowy” dowiesz się klikając ciepłe zabudowy.

Wyłożenie ceramiczne wkładu – prezentowane kominki Dragon to jedne z wkładów w swojej klasie na rynku. W ich wnętrzu mamy do wyboru dwa rodzaje okładzin w postaci płyt: ceramicznych typu Refrabox oraz szamotu. Wkład w opcji podstawowej wyposażony jest w płyty szamotowe. Płyty wykonane z szamotu bardzo dobrze kumulują energię cieplną którą będą oddawać jeszcze długo po zakończeniu palenia. Szamot dobrze wpływa również na optymalizację spalania w kominku a dogrzewając komorę sprzyja dopalaniu gazów w jego wnętrzu.

Oprócz szamotu mamy do wyboru płyty wykonane z ceramiki typu Refrabox. Ten rodzaj ceramiki jest efektywniejszy od szamotu, gdyż oprócz tego że posiada te same właściwości to jest wytrzymalszy i jeszcze lepiej kumuluje ciepło. Co ważniejsze, ten rodzaj ceramiki jest bardziej odporny na zmiany temperatur a przede wszystkim uderzenia mechaniczne np. podczas podkładania drewna… Po więcej zapraszamy tutaj.

Szeroki wachlarz zastosowań – nasze wkłady serii Dragon tworzyliśmy z myślą o tym, aby dało się wykorzystywać zarówno w celach rekreacyjnych, jak i do ciężkiej pracy przy ogrzewaniu całego budynku. Dlatego też wkłady doskonale sprawdzą się w ciepłej zabudowie jak i tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – nasze wkłady seryjnie zostały doposażone w kolektor, dzięki któremu mamy możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz budynku. Dla dodatkowego ułatwienia montażu daliśmy możliwość wykonania wpięcia do kolektora z trzech stron – z lewa, prawa oraz z tyłu (niewykorzystane trzeba zaślepić).

Płotek ochronny – prosty i łatwy w montażu element chroniący szybę przed np. niefortunnie ułożonym kawałkiem drewna…

Dane techniczne:

 

Moc grzewcza [kw] 16
Szyba zwykła [mm] narożna (685 + 340) x 350
Wysokość wkładu [mm] 1100
Szerokość wkładu [mm] 780
Głębokość wkładu [mm] 565
Sprawność [%] 76
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 350 - 500
Średnie zużycie opału max [kg/h] 4 - 6
Ciężar [kg] 177
Średnica komina [mm] 200

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21188789, ilość osób online: 11