Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 2 Duo

Opis produktu:

 

Przystosowane do współpracy z rekuperacją (wentylacją mechaniczną) – wszystkie wkłady serii Dragon zostały zaprojektowane z myślą o najnowszych standardach w budownictwie. W co trzecim nowo budowanym domu instalowany jest rekuperator. Podstawowym warunkiem, który musi spełniać wkład kominkowy aby z nim współpracować jest jego szczelność. Kominek Dragon 2 Duo bez problemu radzi sobie w tej roli.

Ceramiczny deflektor – katalizuje spaliny, zatrzymuje więcej ciepła w komorze, pomaga w zachowaniu szyby w czystości, optymalizuje proces spalania. Deflektor wykonany jest z wysokiej jakości tworzywa opracowanego przez technologów firmy Unirol. O jego wyjątkowych właściwościach mogą Państwo przeczytać więcej klikając tu.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – kominek Dragon 2 Duo to palenisko bezrusztowe. Cięgło regulujące dopływ powietrza znajduje się w dolnej części fasady. Przesunięcie go powoduje zmianę ilości i kierunku powietrza dostarczonego do spalania (szyba-palenisko, szyba). Każda zmiana pozycji ma znaczący wpływ na proces spalania.

System czystej szyby – wkład kominkowy Dragon 2 Duo jak wszystkie wkłady tej serii wyposażony jest w autorski system zabezpieczający szybę przed zabrudzeniem. Powietrze dostarczane jest specjalnymi strumienicami  zainstalowanymi w górnej części fasady. Przy odpowiedniej nastawie suwaka (punkt poprzedni) powietrze dostarczane jest przez cały czas procesu spalania na szybę. W zachowaniu szyby w czystości pomaga także ceramiczny deflektor, który zainstalowany jest fabrycznie we wszystkich wkładach serii Dragon.

Podwójna szyba – kominek Dragon 2 Duo możemy wyposażyć w podwójną szybę. Pozwala to na ograniczenie ilości energii emitowanej przez szybę. Efektem jest wyższa temperatura w komorze spalania i mniejsza ilość ciepła która zostanie wyemitowana do pomieszczenia. Instalowanie podwójnej szyby ma sens, w sytuacjach kiedy: w bliskiej odległości znajduje się sprzęt RTV, mebel itp. a także, gdy wkład zainstalowany jest w tak zwanej „ciepłej zabudowie” – jak najwięcej energii musi zostać przekazane do masy akumulacyjnej. Więcej informacji o ciepłych zabudowach.

Wyłożenie wkładu – kominki serii Dragon 2 Duo mogą być wyłożone dwoma rodzajami okładziny – szamotem lub ceramiką typu Refrabox. W wariancie podstawowym wkład wyposażony jest w płyty szamotowe o grubości 3 cm. Ich podstawowe zalety to kumulacja energii i ochrona stalowego korpusu. Podczas spalania płyty będą kumulowały energię cieplną, którą oddadzą po wygaszeniu (wkład pozostanie ciepły jeszcze długo po zakończeniu palenia). Szamot wpływa także korzystnie na przebieg procesu spalania – optymalizuje je, dogrzewa komorę, pomaga w dopaleniu się wszystkich gazów. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Zachowuje ona wszystkie atuty klasycznego szamotu, a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Refrabox ma większe zdolności akumulacyjne ciepła (więcej ciepła zostanie zmagazynowane podczas palenia), szybszą wymianę ciepła (energia jest przekazywana szybciej na ściany/otoczenie) i, co najważniejsze – charakteryzuje się dużo większą odpornością mechaniczną. Ściany wykonane z materiału Refrabox są bardziej odporne na uderzenia i szybkie zmiany temperatur.

Szeroki wachlarz zastosowań – wybierając wkład Dragon nie muszą Państwo martwić się o jego przeznaczenie. Sprawdzi się zarówno do rekreacyjnego, weekendowego palenia jak i ciężkiej, codziennej pracy aby zapewnić ciepło domownikom. Dlatego właśnie wkład bez problemu sprawdzi się w ciepłej zabudowie czy tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – całość powietrza potrzebnego do procesu spalania pobierana jest z zewnątrz budynku. Dzięki temu nie jest zabierane powietrze z pomieszczeń mieszkalnych co ma duży wpływ na zdrowie i komfort użytkowania a także właściwe spalanie drewna.  Dla łatwiejszego montażu, rurę doprowadzającą powietrze możemy podłączyć do jednego z trzech otworów  (tył, prawa i lewa strona).

Dane techniczne:

 

Moc grzewcza [kw] 12
Szyba zwykła [mm] płaska 540 x 350
Szyba z nadrukiem [mm] płaska 610 x 430
Wysokość wkładu [mm] 1080
Szerokość wkładu [mm] 674
Głębokość wkładu [mm] 506
Sprawność [%] 78
Kubatura pomieszczeń ogrz. [m3] 150 - 300
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3 - 4
Ciężar [kg] 120
Średnica komina [mm] 180

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21188782, ilość osób online: 20