Asortyment

Kategorie

Strona Główna > Asortyment > Wkłady kominkowe > Unico > Kominki powietrzne > Bezrusztowe - seria Dragon

Dragon 6

Opis produktu:

 

Współpraca z wentylacją mechaniczną|rekuperacją – dzięki szczelności całego korpusu i możliwości podłączenia powietrza z zewnątrz budynku wkład może z powodzeniem współpracować w pomieszczeniach  z wentylacją mechaniczną (rekuperacją).

Ceramiczny deflektor – katalizuje, dopala spaliny, zatrzymuje więcej ciepła w komorze, pomaga w zachowaniu szyby w czystości, optymalizuje proces spalania. Deflektor wykonany jest  z wysokiej jakości tworzywa opracowanego przez technologów firmy Unirol . O jego wyjątkowych właściwościach mogą Państwo przeczytać więcej klikając tu: Refrabox.

Precyzyjna regulacja procesu spalania – Wkłady serii Dragon to paleniska bezrusztowe. Cięgło regulujące dopływ powietrza znajduje się w dolnej części fasady. Przesunięcie go powoduje zmianę ilości i kierunku powietrza dostarczonego do spalania (szyba-palenisko, szyba). Każda zmiana pozycji ma znaczący wpływ na proces spalania.

System czystej szyby –wkład Dragon 6, jak wszystkie wkłady tej serii wyposażony jest w autorski system zabezpieczający szybę przed zabrudzeniem. Powietrze dostarczane jest specjalnymi strumienicami zainstalowanymi w górnej części fasady. Przy odpowiedniej nastawie suwaka (punkt poprzedni) powietrze dostarczane jest przez cały czas procesu spalania na szybę. W zachowaniu szyby w czystości pomaga także ceramiczny deflektor, który zainstalowany jest fabrycznie we wszystkich wkładach serii Dragon i Nemo.

Podwójna szyba – wkład możemy wyposażyć w podwójną szybę. Pozwala to na ograniczenie ilości energii emitowanej przez szybę wkładu. Efektem jest wyższa temperatura w komorze spalania i mniejsza ilość ciepła która zostanie przekazana do salonu. Instalowanie podwójnej szyby ma sens, w sytuacjach kiedy: w bliskiej odległości znajduje się sprzęt RTV, mebel, lub, gdy wkład zainstalowany jest w tak zwanej „ciepłej zabudowie” – jak najwięcej energii musi zostać przekazane do masy akumulacyjnej. Więcej informacji o ciepłych zabudowach pod linkiem.

Wyłożenie wkładu – kominek Dragon 6 może być wyłożony dwoma rodzajami okładziny – szamotem lub ceramiką typu Refrabox. W wariancie podstawowym wkład wyposażony jest w płyty szamotowe. Ich podstawowe zalety to kumulacja energii i ochrona stalowego korpusu. Podczas spalania płyty będą kumulowały energię cieplną, którą oddadzą po wygaszeniu (wkład pozostanie ciepły jeszcze długo po zakończeniu palenia). Szamot wpływa także korzystnie na przebieg procesu spalania – optymalizuje go, dogrzewa komorę, pomaga w dopaleniu się wszystkich gazów. Zamiast szamotu możemy zastosować także ceramikę Refrabox. Zachowuje ona wszystkie atuty klasycznego szamotu, a w niektórych aspektach nawet je przewyższa. Refrabox ma większe zdolności akumulacyjne ciepła (więcej ciepła zostanie zmagazynowane podczas palenia), szybszą wymianę ciepła (energia jest przekazywana szybciej na ściany/otoczenie) i, co najważniejsze – charakteryzuje się dużo większą odpornością mechaniczną. Ściany wykonane z materiału Refrabox są bardziej odporne na uderzenia i szybkie zmiany temperatur. Więcej informacji o ceramice Refrabox znajdą Państwo klikając tu.

Szeroki wachlarz zastosowań – wybierając wkład Dragon nie muszą Państwo martwić się o jego przeznaczenie. Sprawdzi się zarówno do rekreacyjnego, weekendowego palenia jak i ciężkiej, codziennej pracy aby zapewnić ciepło domownikom. Dlatego właśnie wkład bez problemu sprawdzi się w ciepłej zabudowie  czy tradycyjnej zabudowie konwekcyjnej.

Doprowadzenie powietrza z zewnątrz – wkład seryjnie wyposażony jest w kolektor doprowadzający powietrze z zewnątrz budynku. Dla wygody instalacyjnej wpięcie do kolektora jest możliwe z trzech stron – prawa, lewa i tył (dwie pozostałe należy zaślepić).

Płotek ochronny – łatwy w montażu element wyposażenia, zalecany do zastosowania jako zabezpieczenie szyby przed uszkodzeniem.

Dane techniczne:

 

Moc grzewcza [kw] 4 - 14
Szyba zwykła [mm] 649 x 272
Wysokość wkładu [mm] 1040
Szerokość wkładu [mm] 777
Głębokość wkładu [mm] 431
Sprawność [%] 77
Średnie zużycie opału max [kg/h] 3,5 - 4,5
Ciężar [kg] 150
Średnica komina [mm] 181
Średnica króćca zasysania powietrza [mm] 98

 

Copyrights © 2013 AKOM - Salon kominków
wizyt ogółem : 21187810, ilość osób online: 35